U nových verzí domácích produktů ESET verze 11 došlo ke sjednocení instalačních balíčků - instalační soubory jsou jednotné pro všechny domácí produkty pro operační systém Windows. Aktuálně tedy lze stáhnout v podstatě jen 3 instalátory:

  1. Online instalátor - bez rozdílu typu operačního systému, nerozlišuje tedy 32bitové a 64bitové Windows.
  2. Instalační balíček pro 32bitové Windows.
  3. Instalační balíček pro 64bitové Windows.

Pro běžné uživatele doporučujeme použít online instalační balíček - uživatel nemusí přemýšlet nad tím, zda má nainstalované 32bitové nebo 64bitové Windows a může se jednoduše spolehnout na to, že si online instalátor sám vybere a stáhne správné soubory.

Sjednocení instalačních souborů přináší i další novinku, díky které instalační proces po zadání licenčního klíče detekuje a nabídne k instalaci odpovídající produkt, ale nabízí se také možnost přepnutí produktu jak v rámci instalace, tak i přímo v již nainstalovaném produktu. Spolu se změnou v licenčním systému, která přinesla možnost prodloužení licence či přechod mezi produkty se zachováním licenčního klíče, se nabízí nové možnosti "manipulace" s domácími produkty Eset.

Jaké možnosti tedy nové vlastnosti produktů Eset nabízí?

  1. Uživatel si může nainstalovat zkušební verzi libovolného domácího produktu Eset pomocí jednoho instalačního souboru.
  2. Uživatel si může nainstalovat placenou verzi libovolného domácího produktu Eset pomocí jednoho instalačního souboru. Po vložení licenčního klíče instalační proces automaticky nainstaluje odpovídající produkt.
  3. Uživatel může zkušební verzi produktu vložením zakoupeného licenčního klíče automaticky "přepnout" na odpovídající produkt.
  4. V případě, že si uživatel přeje používat nižší či vyšší produktovou řadu Eset (například chce přejít z Eset NOD32 Antivirus na Eset Smart Security Premium nebo z Eset Internet Security na Eset NOD32 Antivirus), může po zakoupení produktu přímo v antiviru jednoduše "přepnout" z nižší produktové řady na "vyšší" nebo naopak.
  5. Ve všech případech platí, že licenční klíč zůstává stále stejný i se změnou produktové řady či změnou počtu licencí.

zdroj: antivirovecentrum.cz