Windows 10 od verze 1607 (Anniversary Update) má možnost snadného poskytnutí nebo požádání o vzdálenou pomoc. Slouží k tomu vestavěná aplikace Rychlý pomocník (Quick Assist). Aplikace je dostupná ve všech edicích Windows 10 a její použití je velmi jednoduché. Pokud znáte velmi rozšířený TeamViewer, tak to bude hračka, je to velmi podobné.

Stačí kliknout na Start a začít psát jméno aplikace, tj. "rychlý pomocník" systém ji najde a kliknutím ji spusťte. Další kroky záleží na tom, zda pomoc poskytujete nebo o ni žádáte.

rychly pomocnik

Pokud o pomoc žádáte, zvolte možnost Získat pomoc. V dalším kroku musíte počkat na protistranu, až spustí aplikaci Rychlý pomocník a dá volbu Poskytnout pomoc. Vygeneruje se bezpečnostní kód, který vám předá. Bezpečnostní kód zadáte do aplikace. V dalším kroku povolíte přístup a již jen počkáte, až proběhne spojení. Protistrana pak bude moci ovládat váš počítač.

Spojení můžete kdykoliv stopnout nebo ukončit. Protistrana má například možnost restartovat váš počítač přímo z aplikace. Výhodou je, že spojení se po restartu opět naváže. Musíte se do systému jen přihlásit a spojení povolit (není třeba zadávat nový bezpečnostní kód).