S radostí oznamujeme, že firma ESET k ke dni 23. 10. 2018 vydala novou řadu produktů pro domácnosti verze 12 (platí pro verze ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium). Produktové portfolio zůstává beze změny, jedná se především o optimalizace a vylepšení stávajících produktů.

eset enjoy

S jakými novinkami se nyní setkáte?

První novinkou je bezpečnostní přehled přímo v rozhraní antivirového programu, dostupný každý první den v měsíci. Díky tomu získá zákazník přehled o tom, kolik za daný měsíc proběhlo kontrol, kolik dokumentů, poštovních schránek bylo zkontrolováno nebo jaký počet hrozeb byl detekován. Tímto krokem bychom rádi reagovali na objevující se dojmy, že antivirová ochrana není potřebná.

Znatelných vylepšení se dostalo instalaci, která je nyní rychlejší o 30 až 40% v závislosti na hardwaru uživatele.

Výraznou a jistě vítanou změnou jsou častější aktualizace virových databází, které nyní probíhají každých 10 minut. V předchozí verzi se jednalo o interval jedné hodiny.

Optimalizačním procesem proběhlo ověřování licencí na portálu my.eset.com, které spočívá ve dvoufaktorovém ověření vlastníka licence na základě e-mailu a předchází se tak zneužití.

Na závěr je nutno uvést, že nová řada produktů není kompatibilní s operačním systémem Windows XP a jeho uživatelé musí využít starších verzí. Věříme, že novinky uvítáte jak vy, tak i vaši zákazníci a produkty budou uživatelsky přívětivější a poskytnou vyšší míru zabezpečení.

zdroj: eset