Dnešní rozmanitá nabídka umožňuje vybrat si monitor přesně podle svých potřeb. Někteří uživatelé však tráví před obrazovkou více času, než je obvyklé. Grafici, programátoři, finanční experti, lidé v kancelářích: bez ohledu na to, co potřebují ke splnění svých úkolů, jsou zde funkce, které přijdou vhod. Společnost MMD proto radí, jak zvolit monitor, který ulehčí tělu i mysli.
LCD Philips236

Bolest zad a krku: Chcete-li se vyhnout fyzickým obtížím a zpříjemnit si čas před obrazovkou, měli byste se při výběru toho správného monitoru zaměřit na ergonomické funkce.

  • Výškově nastavitelný stojan je dobrý začátek. Nižší umístění monitoru maximalizuje pohodlí při čtení a stojan umožní upravit si obrazovku přesně pro vaše zorné pole.
  • Stojan SmartErgoBase od Philipsu nabízí i další varianty: nastavení výšky a možnosti otáčení či náklonu přispějí k zdravějšímu posedu před monitorem. Obrazovku lze dokonce snížit až na úroveň pracovního stolu. Vítaným vedlejším efektem je i méně kabelů a větší pořádek.

Unavené oči: Kdo nezažil únavu očí po dlouhém zírání do monitoru? Při vytváření pohodlnějšího pracovního prostředí bychom dále měli myslet i na dostatečné osvětlení a snížení účinků škodlivého krátkovlnného modrého světla.

  • Modré světlo bohužel může dlouhodobě ovlivnit a poškodit zrak. Technologie Philips SoftBlue modré světlo zablokuje hned u zdroje tím, že zachová původní barvu. Na rozdíl od dalších metod založených na filtrech, které obrazovky barví do žluta, což v nejlepším případě zhoršuje zážitek ze sledování a v nejhorším případě to obraz zcela pokazí. Dalším způsobem, jak snížit krátkovlnné modré světlo, je režim LowBlue, inteligentní softwarová technologie.
  • Technologie Flicker-free reguluje jas a snižuje blikání, které také dokáže zrak rychle unavit.Technologie „bez blikání” nabízí nové řešení pro úpravu jasu a tím i více pohody při sledování. Další funkcí je režim EasyRead, díky němuž budete mít pocit, jako byste četli z listu papíru.

Nepořádek s kabely: Příliš mnoho kabelů na stole a málo portů? Co s tím? Pomoci by mohly následující funkce:

  • Rozhraní USB-C se obzvlášť hodí pro ty, co používají ultrabook. Slouží k přepnutí monitoru na rozbočovač, který maximálně využívá i omezené možnosti připojení. USB-C umožňuje přístup k periferiím připojeným k monitoru a pro přenos audia a videa nebo připojení k internetu nebo intranetu stačí jediný kabel.
  • Multimonitorové nastavení zvyšuje produktivitu a umožňuje bezproblémový multitasking. Nápomocná je také konfigurace Daisy Chaining. V tomto nastavení jsou mezi sebou monitory propojeny pomocí jediného DisplayPortu.

Nechráněné webkamery: Webové kamery představují rychlý a snadný způsob, jak zůstat v kontaktu s přáteli a partnery po celém světě. Nesou ale také jisté riziko: každá webkamera je okénkem do vašeho soukromí. Pokud by byla napadena hackery, mohla by být použita pro vytvoření neoprávněného přístupového bodu. Pop-up (vysunovací) webové kamery nabízejí veškeré pohodlí s minimem rizika: v případě potřeby je snadné je vysunout a v opačném případě zase schovat.

Ekologické dopady: Stále více lidí při vybírání monitoru smýšlí zeleně a volí takový, jehož ekologické technologie pomáhají minimalizovat nejen emise CO2.

  • PowerSensor snižuje spotřebu energie až o 80 % a pomáhá snižovat emise CO2 tím, že pozná, zda uživatel je nebo není před monitorem.
  • Rtuť je jednou z nejvíce toxických přírodních látek, která má vliv na lidi i zvířata. Je proto dobré vybrat monitor, který neobsahuje rtuť a které jsou tak k životnímu prostředí šetrnější.

Tyto funkce a vlastnosti zákazníkům nabídnou maximum pro efektivnější práci s monitorem. Pomohou zůstat produktivní, soustředění a poskytnou potřebné pohodlí i při několikahodinové práci.